| Camelia258 a întrebat:

Cum pot sa deschid un DOCX? ( dar nu cu MICROSOFT WORD )

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Microsoft office, openoffice, sau online folosind google docs(trebuie sa iti faci cont google)

| Camelia258 explică (pentru monstrulet):

Mersi mult era vorba despre tema de vacanta la mate big grin am incercat cu Microsoft word dar nu a mers

| monstrulet a răspuns (pentru Camelia258):

Da... iti trebuia cel putin versiunea 2007 pentru formatul asta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Formsatul.docx este facut in Word 2007 si nu poate fi deschis cu alt program. Va trebui sa-l convertesti in format.doc si aceasta se poate face tot cu Word 2007. Avand aceasta varianta de Word n-am avut probleme la convertire, asa ca nu stiu daca exista vreun program de convertire, cauta pe internet convert docx in doc si poate gasesti. Succes si numai bine!

| sltlp a răspuns:

Instalezi openoffice si il deschizi. problema rezolvata.

| anadark84 a răspuns:

Pe site la Microsoft gasesti o "extensie" la Office-ul pe care deja il ai. Descarci de acolo si instalezi, apoi vei putea deschide docx-urile fara probleme.