| bogdan324 a întrebat:

Cum pot sa fac ca sa imi mearga netul prin wifi la blackberry curve 8520? cand imi gaseste conexiunea cu routerul, dau acolo pe numele netului meu si astept 5 minute, apoi imi zice ceva cu expired, ce pot sa fac ca sa imi mearga? funda!

Răspuns Câştigător
| tzanu a răspuns:

In telefon dai conectare la reteaua care vrei, el gaseste reteaua si-ti cere wep key care il scrii acolo dedesubt, nu stiu cum scrie la tine ssid cred

10 răspunsuri:
| tzanu a răspuns:

cand dai cuplare la router nu-ti cere parola?

| bogdan324 explică (pentru tzanu):

Nup,inca nu mi-a cerut parola

| tzanu a răspuns (pentru bogdan324):

Trebuie sa vezi daca ai activat wifi in telefon si sa incerci din nou.trebuie sa mearga

| bogdan324 explică (pentru tzanu):

Am incercat si aveam wifi in telefon, dar am uitat sa iti zic ca imi zice acolo ca trebuie sa bag un cod pin(il scrie acolo)in router, cum fac asta?

| tzanu a răspuns (pentru bogdan324):

Nu stiu de pin, stiu doar ca trebuie sa pui codul retelei wireless(al routerului). nu-l stii? trebuie sa fie scris sub aparat, are o eticheta.mi se pare ca sunu 10-15 caractere

| bogdan324 explică (pentru tzanu):

Pai si unde bag codul retelei?

| bogdan324 explică (pentru tzanu):

Multumesc de raspuns, a mers!

| tzanu a răspuns (pentru bogdan324):

In telefon dai conectare la reteaua care vrei, el gaseste reteaua si-ti cere wep key care il scrii acolo dedesubt, nu stiu cum scrie la tine ssid cred

| Summer5505 a răspuns:

Bogdan cu ai reusit? Si eu am aceesi problema si nu reusesc straight face

| robyhd12 a răspuns:

Buna am un Samsung gt s5230 si vreau sa mi bag wifi pe el um pot sa fac?

| bogdan324 explică (pentru robyhd12):

Eu in momentu asta am un gt s5260, deci tu ai Samsung star, si eu Samsung star 2, pai, umbla in setari la wireless, ca nu cred ca e mare diferenta dintre telefonul tau si al meu