| BlackRipper a întrebat:

Cum pot sa impamantez un pc fara sa modific prizele sau circuitele electrice? Traiesc intr-o casa veche, cu circuite antice. Nici o priza nu are impamantare, asa ca atunci cand folosesc electronice, ele se incarca cu electricitate statica. Asta nu ar fi o problema, dar eu sunt youtuber si electricitatea statica imi face microfonul sa bazaie si devine imposibil sa inregistrez. Deci, este vreo cale sa impamantez pc-ul fara sa umblu deloc la prize si fara sa cumpar chestii? Proprietarul nu imi da acordul sa modific nimic.

Răspuns Câştigător
| Lance a răspuns:

Ia-ti un prelungitor cu pamantare, cu protectie la suprasarcina si supratensiune. Costa in jur de 100Ron unul decent care isi face treaba.

Altceva nu prea ai ce sa faci.