| Pisicuța a întrebat:

Cum pot sa modific marimea iconitelor de pe desktop?
Si mentionez ca am windows-ul in romana.
Ah si windows xp.

6 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

La Vista şi Windows7, poţi da click dreapta pe Desktop, iar de la "Vizualizare" poţi alege: Pictograme mici, medii, sau mari.
La XP, cea mai la îndemână posibilitate ar fi să măreşti/micşorezi rezoluţia, dând click dreapta pe desktop -> Proprietăţi -> Setări.
Baftă!

| Bybanu a răspuns:

Cauta si instaleaza Tune Up Utilities. Acesta te ajuta sa modifici multe la windows (marimea iconitellor, theme, rezolutie...defragmentare, corectare registri.multe)

| coosmin24 a răspuns:

Pai ce windows ai. daca ai vista sau 7.clik drepta view-large icons

| shocky2 a răspuns:

TuneUp 2010 happy!

E usor de folosit.

| NICKSOOO a răspuns:

Pai foarte simplu; tot ce trebuie sa faci este sa dai clip deapta la mouse; apoi te duci la proprietati; ai acolo sus gasesti o aplicatie de unde poti sa schimbi marimea iconitelor. Sper ca te va ajuta raspunsul meu; iar daca vrei funda, te rog

| y0nu7z a răspuns:

La windows xp dai click dreapta, te duci la proprietati, si dupa aceea te duci la rezolutie si o dai mai mare sau mai mica... sper ca te-am ajutat