| Smith_Isabelle_1983 a întrebat:

Cum pot sa nu mai primesc cererei de prietenie pe facebook ci doar sa fiu urmarita?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna, poti daca iti activezi "follower" (urmaritori).
Intri la "settings" ( setari) si dai la "followers"(urmaritori) - il gasesti pe partea dreapta in mijloc, apoi dai la "who can follow me" (cine iti poate urmarii activitatile) si alegi "everybody" (toata lumea)
Dar cand o sa primesti cerere de prietenie si nu dai accept, automat acele persoane care iti dau cerere de prietenie si nu este acceptata se duce la "follower".
Mai poti sa ai trecuta sa iti dea cerere de prietenie doar prietenii prietenilor tai, adica trebuie sa ai cel putin un prieten comun ca sa iti dea cerere de prieteni, daca nu are, nu poate sa iti dea cerere de prietenie ci doar sa te urmareasca.
Ca sa ai aceasta optiune te duci la "settings" ( setari) apoi la "privacy" (confidentialitate) in partea stanga sus, o sa iti apara "privacy settings and tools" ) setari şi instrumente pentru confidentialitate) si dai la "who can contact me?" (cine ma poate contacta?) si selectezi "friends of friends" (prietenii prietenilor).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca-te de pe o cladire inalta, vei avea parte de audienta mult visata.

| Mariobaiatrau a răspuns:

Nu prea ai cum