| maryus92 a întrebat:

Cum pot sa scap de un virus de pe mess

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Virusul ala cu "foto"?
S'ar parea ca nu se poate scapa de el!
Am primit si eu un mass tampit dar nu am dat click! Mi s-a parut dubios "image.php"-asa ceva e ori virus ori program care te tine pe o anumita pagina in decursul a mai multor mesaje menite sa te enerveze! A facut multe victime virusul asta fapt pentru care s; ar parea ca s'au gasit solutii! Am primit un mass care te invata cum sa scapi de el! Nu stiu daca functioneaza dar incearca!
"pentru cei care nu au scapat de virusul cu foto cititi cu atentie instructiunile care vi le dau. Dati dublu click pe my computer\ Local Disk (C)\ WINDOWS\cautati Prefetch dublu clik pe el si stergeti fisierul cu numele de :IM56245.JPG-WWW.MYSPACE.COM.E-2705A72A.pf si ati scapat de virus trimite mai departe sa scape si alti scuze de mass!"
SAU
"Aia care vreti sa scapati de cacatu ala de virus cu foto stergeti urmatoarele fisiere si data viitoare nu mai dati click pe toate cacaturile C:\Windows\mds.sys C:\Windows\mdt.sys C:\Windows\winbrd.jpg C:\Windows\infocard. exe Thx to nea nicu - da mai departe Scuze de mesaj, dar văd că e gripă."
Sper sa iti fie de folos!:*

7 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca in felul acesta vei scapa de virusi, garantat!:)

Http://www.malwarebytes.org/

Trebuie instalat, il pornesti, il lasi sa scaneze, selectezi toti virusii gasiti si dai Remove.

| zerozero a răspuns:

CTRL+D happy Jokin`... Instaleaza Pidgin. (sau Linux si nu vei mai avea probleme, ever)

| foamea a răspuns:

Cu ajutorul Nod 32//pui sa scaneze...si el ii sterge sau ii vindeca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ctrl+Alt+T incearca asa am auzit ca merge!happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai simplu bagati antivirusul avita ca iti gaseste virusi eu asa am facutwinking

| RawrYoubă a răspuns:

Ctrl+Alt+T incearca asa am auzit ca merge!happyhappy