| Luisman a întrebat:

Cum pot sa schimb parola la wi-fi (UPC), da de pe telefon, e parola foarte ciudata si nu pot sa o retin, si vreau sa o schimb, e vreo metoda sa o schimb de pe telefon?, cine ma poate ajuta sa-mi explice si pasi, sau ceva tutorial., sa zica ce stie, dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De pe telefon nu poti la nici un router.
Accesarea se poate face prin IP, cu cablu conectat la un PC sau laptop.
La unele routere de la UPC nu se poate modifica, parola fiind data din fabrica. Depinde de fabricatie si de model.
Citeste cartea routerului!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parola,odata introdusa, ramane stocata in memoria telefonului. De ce trebuie sa o schimbi? Doar deschizi wifi din dispozitive (telefon, pc, laptop ) si se conecteaza automat.

| untu a răspuns:

Citeste prospectulrouterului sau apeleaza la tehnicianul UPC!

Răspuns utilizator avertizat
| IonelaBeaut2 a răspuns:

Dai la hotspot wifi si la setari si acolo apare modificare parola