| flavius1921 a întrebat:

CUm pot sa scot virusul ala care l-am luat de pe mess si se trimite automat la toti din lista cu : "tu ti-ai facut profilu asta? " si urmeaza un link

Răspuns Câştigător
| Smackdown a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul. Daca nu merge formateaza-ti hard-ul.

12 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

De obicei genul asta de programele nu sunt virusi. sunt executabile care sunt "programate" sa faca anumite actiuni. Incearca sa dai Ctrl+alt+del, mergi la procese si vezi care din procesele alea e in plus. Daca nu-ti dai seama care e poti sa te-apuci sa le dai "end process" la toate, windows-ul o sa ti le restaureze pe cele esentiale dupa un restart, asa ca nu se-ntampla nimic. happy. daca nu se rezolva, o a 2-a varianta ar fi sa dai START -> RUN -> MSCONFIG. click pe startup iar de-acolo debifezi tot, in afara de antivirus. Bafta!winking happy

| TzaCaNeL a răspuns:

Ma oameni buni, voi credeti ca numai prin a reinstala windows-ul rezolvati ceva. Acum ca exista n metode de a scapa de virusi, de ce mai folositi banala expresie: " Reintaleaza-ti windows-ul".

ON: Uite aici http://www.faravirusi.com/......messenger/

| Bishop a răspuns:

N-ai ce-i face. Trebuie sa-ti instalezi alt windows.

| Ciprian Ionut a răspuns:

Descarca superantispyware de pe http://superantispyware.com si fa-ti o scanare;) ai sa vezi ce iese...

| flavius1921 explică:

Ms mult pentru raspunsuri, am rezolvat problema fara sa inst windowsul, mersi tzacanel big grin

| adelina_7242 a răspuns:

FA o devirusare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi la fiecare... de virus solutia este inst de windows.numai atata stiti? virusul se sterge cu bit defender sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit tot asa cu virusul asta.ca trm singur tot felul de prostii. la toata lista...si am descarcat malwarebytesbig grin. e foarte bunsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poti scote daca instalezi un Antivirus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac ca am un virus si num mai arata pozele din lista dc ai ceva virus nu cine ma poate ajuta mersi mult

| Miica a răspuns:

Asta incerc si eu sa aflu dar nu pot