| CannbalCorpse a întrebat:

Deci am luat un virus pe Yahoo Messenger de la una
Iti trimite un mesaj si un link,
Dupa ce dai click am observat ca la un interval de 4/5 minute, dau mesaje la toata lista mea de mess [ virusul cred ca da ] si am avut un id in lista ladyplum... cand intram pe mess ma saluta etc, aseara am vorbit si imi zicea ceva de iubitau, lenjerie, era un virus?
Si celor care li s-a intamplat asta ce ati facut am vazut ca trebuie sa descarci Malwarebytes... costa ceva?! zice sa instalez sa fie toate paginile oprite, Astept opinile vostre happy

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

VIRUS care trimite mass pe Yahoo Messenger ->>> Incearca mai intai cu Worm.P2P.Palevo.DP Removal Tool de aici: http://www.go4it.ro/......l-6091920/ (descarca, instaleaza si dezinfecteaza)
Daca mai ai probleme intra aici: http://www.TPU.ro/......cat-acest/
Succes!

| CannbalCorpse explică (pentru neluL):

Costa ceva primul link? Yahoo Messenger ->>>Worm.P2P.Palevo.DP Removal Tool?

| neluL a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Nu costa nimic! E gratis! Daca costa ceva ->te anuntam. De regula nu dau linkuri de la programe cu bani.

| CannbalCorpse explică (pentru neluL):

Multumesc mult happy

| neluL a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Cu placere! bye, bye wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun program iti gaseste orice virus pe pc. e malwarebytes si eu am avut aceeasi problema dar acest program e uimitor. fa o scanare completa