| DianaAndreea27 a întrebat:

Cum pot sa valorific un cod Paysafe? Trebuie sa îl bag în Google Play și când încerc sa îl valorific îmi spune: "Codul nu a funcționat. Încearcă din nou. În cazul în care codul este creat pentru o anumită aplicație, valorifică-l în aplicația respectivă". Ce înseamnă asta si cum pot sa rezolv?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ariana131 a răspuns:

Eu când imi luam paysafe, intram pe site ul lor, pe cont și băgăm codul, nu pe google. Dacă de exemplu ai luat un cod pentru un anumit joc, trebuie întâi sa intri pe joc sa apeși ca vrei sa ți bagi diamante de exemplu sau ceva, si acolo te întreabă cu ce plătești, card sau cod paysafe, apeși pe paysafe și ți se deschide un ecran unde ori bagi codul ori confirmi plata. Dacă nu merge pe google play, intra pe site.