| IoannaP2 a întrebat:

Cum pot schimba parola la un modem Router 3G broadband Vodafone B681?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intri pe internet la adresa ip-ului routerului sau simului introdus in router.Pentru a afla ip-ul routerului mergi in start-run si scrii cmd Apoi dai enter. Cand se va afisa o mica fereastra neagra vei scrii in continuare ipconfig supa care dai din nou enter.
Se va afida o lista cu mai multe minunatii acolo, tu cauti default gateway si in dreptul acestui default gateway se afla ip-ul.
Bun acum il copii pe o hartie si intri in internet, scrii direct pe google acele cifre care reprezinta ip-ul.
Dupa ce dai enter vei intra pe pagina Vodafone, acolo ai optiuni multe printre care sa schimbi si parola.Succes.
Nu uita trebuie sa ai simul introdus in modem pentru a afla si putea intra pe acea pagina.Deci e siimplu trebuie doar sa scrii acel ip pe google si sa dai search.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce intri trebuie sa scrii userul admin si parola tot admin si vei putea intra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce intri trebuie sa scrii userul admin si parola tot admin si vei putea intra. in stanga vei gasi mai mule optiuni dai pe rand pe fiecare pana ajungi sa vezi unde gasesti setarile imediate sau cam asa ceva.Acolo dai next pana ajungi la parola, o stergi din tasta back space si scrii alta care o vrei tu, apoi next si salvezi. Dupa aceea decoectezi routerul de la priza si apoi il conectezi din nou si intri cu parola noua.Eu cand am schimbat-o a trebuit sa stept vreo jumatate de ora pana am putut intra cu parola noua, deci nu trebuie sa te sperii.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Relatv simplu accesând adresa IP a routerului din browserul de internet care va avea forma http://192.168.x.x adresă Ip ce ar trebui să o găsești în ghidul de utilizare al router-ului. Apoi din meniul acea se va neviga la Wifi/security/ de unde se va schimba parola și recomand și BSSID(numele rețelei wifi) cu unele prefernțiale.Succes