| m1dn1gh7 a întrebat:

Imi puteti explica cum se schimba o parola de la router?
Multumesc.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ne spui ce router ai - nu.

| m1dn1gh7 explică (pentru mihai69):

Am TP-LINK, mai mult de-atat, nu stiu.

| mihai69 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Dacă nu știi să citești ce scrie pe el, ca să vezi exact ce tip e, degeaba te-aș trimite pe pagina
www.tp-link.ro
ca să afli de acolo. Altfel, ai fi reușit poate să descarci manualul de utilizare și găseai singur.

| Danzell a răspuns:

Daca imi poti spune modelul routerului ar fi perfect.
in principiu trebuie sa gasesti adresa IP a routerul, care iti da access la panoul de control al acestuia.
toate schimbarile si setarile le vei face din browser tongue

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Intri pe pagina router-ului care este 192.168.0.1 sau 192.168.1.1.
La adresele de mai sus gasesti pagina router-ului unde introduci id-ul si parola.
Succes!

| Francisco9892 a răspuns:

Daca ai windows 7 dai click dreapta pe numele care l-ai dat si dai pe Properties (proprietati) si deschide la panglica Security(securitate) si de la network security key, modifici parola.