| The1sky1is1beautiful a întrebat:

Cum pot schimba programul cu care imprimanta imi deschide imaginile scanate? De exemplu am scanat o imagine dar o deschide cu notepad si se blocheaza

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Click dreapta pe fisier>properties, la open with da-i click pe programul acela, selectezi cu ce vrei sa deschida, da-i apply si atat.

| horia2012 a răspuns:

Normal ca se blocheaza, un document scanat e o imagine, nu un text. Depinde ce document scoate la scanare imprimanta.
Foto (jpg, bmp, png.) sau PDF (Adobe reader).
Uita-te la extensia documentului scanat. (document.jpg (dupa punct))
Daca e poza, click dreapta,
"Open With" si alegi "Windows Photo...