| Rehac_Mihai_1986 a întrebat:

Cum pot schimba si eu numele de pe yahoo din emails?

Răspuns Apreciat de Editori
| seularts a răspuns:

Cel mult poti face un alt email cu un nume dorit si sa redirectionezi acele mailuri in casuta ta. La gmail ai o functie foarte misto care te lasa sa folosesti numele de la o alta adresa de email existenta fara sa te mai chinui cu redirectionatul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O adresa de email odata facuta, nu se poate mdoifica
Dar, iti poti face o alta adresa de email, cu numele nou, sau nickname-ul pe care-l doresti, apoi anunti toti prietenii, ca noua adresa de email este asta, facuta recent.

| Quadrillion a răspuns:

Daca te referi la partea cu ''nume''@yahoo.com, in acest caz ''nume'' nu poate fi modificat. Asteapta si alte pareri, poate sunt eu informat necorespunzator.