| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot se reformateaza PC-ul?

16 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Cam asa http://news.softpedia.com/news/Instalarea-Windows-ului-XP-ro-16672.shtml, urmeaza instructiunile, cere ajutorul cuiva care stie ce face

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde ce vrei sa formatezi... Daca vrei sa formatezi o partitie... deschizi un "windows explorer", dar click drepta pe partitie si selectezi "format". Vezi ca ti se vor sterge toate datele de pe partitia respectiva...
Daca vrei sa formatezi partitia cu windows... te sfatuiesc sa-ti muti intai datele de care mai ai nevoie (orice ai pe desktop, in my document, my music etc - fisierele de windows) dupa care faci rost de un cd bootabil cu windows... Selectezi din BIOS first booting device sa fie cd/dvd-rom-ul, bagi cd-ul inauntru il lasi sa booteze de pe el si cand iti apare fereastra in care trebuie sa selectezi partitia pe care vrei sa instalezi ai optiune de format (F). O formatezi si apoi instalezi windows-ul. Sper ca te-am lamurit. Daca mai ai nevoie de detalii nu ezita sa ma contactezi pe privat.

| eewan a răspuns:

Foarte simplu. 1. Faci rost rost de un cd cu windows
2.Setezi ca calc sa porneasca de pe cd...asta se face din bios.
3.Restartezi calc cu cd inauntru
4. Urmezi instructiunile. E usorhappy

| eewan a răspuns:

Foarte simplu. 1. Faci rost rost de un cd cu windows
2.Setezi ca calc sa porneasca de pe cd...asta se face din bios. da nu stiu daca e nevoie(sau cum se zicerolling on the floor )
3.Restartezi calc cu cd inauntru
4. Urmezi instructiunile.e usorhappy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine reformatezi pc? da programele cum le instelez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba trebuie driver? Sau are windowsul inclus drivere?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie drivere? Sau are windowsul drivere incluse>>>?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii bagi alt windows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat de pe net windows xp pro sp2.iso si am facut un cd bootabil prin nero(am dat burn image). Am dat restart la pc am apasat DEL si am intrat in advanced bios... acolo am setat ca first boot device sa fie CDROM si second boot device sa fie HDD-0. Am bagat CD-ul cu windows xp pro sp2 ai mi-a aparut Press any key to boot from CD, dar chestia asta nu a aparut pe albastru ci a aparut cand am pornit calculatorul cu mai multe informatii(in fine). Dar eu am alta tastatura cumparata(de-aia cu luminite sa vezi noaptea.etc) si nu ma lasa sa o folosesc la reformatare dar cand apas del si intru la bios si la altele ma lasa sa umblu imi spuneti si mie ce sa fac pls... tastatura originala nu o mai am straight face.

Alte răspunsuri
| single17 a răspuns:

Trebuie sa-ti reinstalezi Windows-ul... dar daca nu te pricepi, nu ar fi bine sa o faci tu...mai bine cheama unul care se pricepe...