| Marin_Ionuţ_1994 a întrebat:

Cum pot tine un calculator in perfecta stare de functionare intotdeauna si sa se miste foarte bine atat in jocuri cat si pe internet? Vreau sa spun mai pe scurt, cum fac calculatorul meu sa fie mereu "clean" si sa consume cat mai putine resurse?

P.S: Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| pvg a răspuns:

1. un antivirus bun
2. nu instala toate prostiile pe el
3. nu incarca memoria ram.
cam atat. respest

| Marin_Ionuţ_1994 explică (pentru pvg):

Stiam chestiile astea si multumesc! Vroiam doar sa vad daca calculatorul necesita mai mult de atat pentru a fii totul ok.

3 răspunsuri:
| Rührselig a răspuns:

Pâi să-l cureţi de praf frecvent. să ai coolerele performante, şi să dai mai frecvent un reinstall la windows.

| bumtzbumtz a răspuns:

Pai incepem sa:1.Incearca sa nu iei multi virusi.
2.Nu downloada prea multe jocuri.(sa nu incarci ram-ul...cu cat ram-ul este mai plin, cu atat pc-ul va merge mai greu)