| Unicooorn2001 a întrebat:

Cum poti gasi o persoana pe Facebook sau Instagram stiindu-i doar prenumele si unde stii ca petrece timpul mai mult?

6 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

La Instagram fara username n-ai facut nimic (decat daca ai prieteni si-ti pot zice ei ce user are victima)
La Facebook daca-i stii prenumele, uite-te in lista de prieteni a unui prieten care stii ca are victima in lista, si cauta dupa prenume. Probabil o sa gasesti. Daca nu, din nou, roaga pe cineva sa-ti zica cum se numeste pe Facebook victima.

| Unicooorn2001 explică (pentru Bisbiavatar12):

Nu avem nici un prieten in comun laughing e putin mai complicat dar totusi mersii de ajutor.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Unicooorn2001):

Atunci poti scrie doar prenumele si sa incerci sa dai de el, dar sansa este de unu la suta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca persoana respectiva nu are cont pe FB sau are contul pe Invizibil sau setat sa-l vada doar prietenii, nu o poti gasi deloc, ca nu apare in cautare.
Daca persoana cautata are un alt nume pe FB decat cel real, categoric nu ai cum sa o gasesti.
Singura solutie este sa o suni si sa-i ceri numele corect de user, pe FB!

| Unicooorn2001 explică (pentru Violleta2022):

Problema este ca nu am numarul ei, am vorbit intr-o zi si imi pare rau ca nu i-am cerut Facebook-ul crezand ca ziua urmatoare o voi revedea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Unicooorn2001):

In cazul asta, nu ai cum sa o cazuti, suni sau vezi. Asteapta urmatoarea ocazie cand o vei reintalnii.