| OanaCris a întrebat:

Cum pun o notă de subsol în Word? Vreau să scriu în josul paginii de unde şi ale cui sunt citatele folosite pe fiecare pagină în parte. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe pagina de Word te pozitionezi cu cursorul unde vrei sa-ti apara prima nota de subsol si apoi intri in References/Footnotes si din fereastra faci setarile cum sa-ti apara notele de subsol, dai Insert si o sa-ti apara cifra 1, atat unde este cursorul cat si la subsol. Scrii acolo nota. Mergi apoi cu cursorul in al doilea loc si procedezi la fel, cu exceptia faptului ca nu mai trebuie sa faci setarea si asa mai departe.