| raul120 a întrebat:

Cum sa activez wireless-ul la laptop ca nu am buton la el? am incercat si Fn+F2 si nu merge...help pls. FUNDA

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Nu am cum sa-ti dau un raspuns pentru c nu stiu modelul de laptop dar la unele laptopuri le trebuie un drive de utilitati ca sa se activeze wifi-ul.
Ai doua lucruri de facut:
1. Cauti un buton ( fizic ) care activeaza wi-fi -ul si daca nu gasesti asta este, treci la pasul 2.
2. Pui cablul de rete la laptop, intri pe site-ul producatorului si are acolo un soft utility pentru wi-fi, acum nestiind modelul nu pot sa-ti dau un link explicit. Daca il gasesti, il instalezi si apoi vei putea sa dai cu comenzi rapide.
De obicei laptopurile Acer au asa sau modele mai vechi.
Succes,