| JustMe_1160 a întrebat:

Cum sa fac sa imi ramana deschis laptopul cand inchid clapeta? adica sa nu mi se inchida niciun program si nici netul.*am un acer aspire 5520 si WINDOWS 7

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din panoul de control. System and Security(prima de sus, stânga)-->Power Options-->în panoul din stânga e un link către interfața care-ți permite să schimbi ce acțiune să aibă loc când apeși butonul de oprire/pornire sau când închizi lid-ul/clapeta.

1 răspuns:
| pinguluk a răspuns:

Dai start, in colt in stanga jos si dai acolo unde scrie shutdown sau apare iconita aia de inchidere, apasa sageata aia care arate spre dreapta si alege : Sleep, Hibernate(Ctrl+h sau n) sau Stand by, apoi inchide clapeta.