| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i motivez pe parintii mei sa-mi cumpere o tableta?
Ca ei zic ca mi-o iau degeaba deoarece am un calculator,un laptop, un smartphone... Ce sa fac ca sa mi-o ia?
Precizez ca nu e problema de bani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai laptop, ai PC, ai nu stiu ce fel de telefon. La ce... mea iti mai trebuie si tableta? rolling on the floor
Adica eu cu praful meu de PC sunt cat-de-cat multumit, descopera iesitul afara prietene.
Sau daca o vrei neaparat, nu ii lasa sa uite. Spre exemplu le aduci aminte din ora in ora, le zici ca inveti bine sau ce mai stii tu.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol sa ii motivezi? date cu fundul de pamant pana cedeaza, asa fac toti copii rasfatati

| greatLOL a răspuns (pentru suntserios):

Te dracu de jegos ce te bagi de unde stii ca-s rasfatat? laughing) TOATA LUMEA ARE CATE O TABLETA DIN CLASA MEA, EU AM RAMAS SINGURUL FARA! VREAU SA FIU IN PAS CU EI! Nu de rasfatat e vorba dar tu ce sa stii oh go on JET!

| suntserios a răspuns (pentru greatLOL):

Tocmai ai demonstrat ce am afirmat eu. Reactia ta este tipica unui copil razgaiat. Nu are ceva si se da cu fundul de pamant pana primeste. Sa nu mai zic de celebra replica "Vreau si eu ca toata lumea are si nu mai sunt cool".

| greatLOL a răspuns (pentru suntserios):

Ce tare esti ba ti-ai dat seama happy Bine ca esti tu ala bun ma, fraierewinking
Daca ti-ai facut cont pe TPU ca sa-i critici pe toti, in loc sa-i ajuti, decat sa comentezi ca prostu mai bine taci ba jegule!

| suntserios a răspuns (pentru greatLOL):

As vrea sa ii ajut pe parintii tai convingandu te sa nu iti cumperi tableta doar de dragul de a fi cool, dar daca stau bine sa ma gandesc nu trebuie nici eu ajutati pentru ca te au crescut foarte prost.

| greatLOL a răspuns (pentru suntserios):

Ten piz.da ma.tii!

| suntserios a răspuns (pentru greatLOL):

Imi place ca nu faci decat sa confirmi ce spun eu prin raspunsurile tale. Acum tocmai mi ai confirmat cat de prost crescut esti.

| mixxjim a răspuns:

Pai daca tot ai si calculator, si laptop si vrei o chestie doar ca sa spui c-o ai, nu ca-ti trebuie, ai putea sa le propui sa muncesti ceva pentru tableta aia, sa-ti strangi tu bani si sa ti-o cumperi singur, ce zici? Daca zici ca nu e problema de bani muncesti chestii prin casa si te platesc ei, nu trebuie sa iesi la drumul mare la munca.

| greatLOL a răspuns (pentru mixxjim):

=]]] Cand am zis ca nu e problema de bani, gandeste-te ca abia a trecut Craciunul si am facut ceva bani. 700 lei, cat costa ea happy

| LolaLollita a răspuns:

Vai de capul meu. Parintii tai au dreptate.

| CezaraEM a răspuns:

Pai nu stiu!
Si eu vreau un BlackBerry, dar astept pana la ziua mea, care este in mai, deci...Fa si tu la fel, ce sa iti zic?! big grin spune-le ca asta iti doresti cel mai mult!

| Alecsandra9 a răspuns:

Ii rogi frumos sa iti cumpere sau iti strangi bani so cumperi(stiu ca ai zis ca nu e problema de bani dar asa le arati ca tu chiar o vrei si asa ii convingi asa a mers si la mine.