| aisha_6036 a întrebat:

Cum sa-mi reinstalez driveru pentru placa de sunet, fara sa fie necesar sa reinstalez windows? please help me

Răspuns Câştigător
| addflo a răspuns:

Pai... in functie de ce sistem de operare ai (Windows XP sau Windows Vista) dai click dreapta pe MyComputer > Properties. Apare o fereastra unde cauti Device Manager. Acolo verifici daca exista o problema cu driverele de sunet sau aplicatia pe care o folosesti pentru a asculta muzica este gresit configurata (fiindca se mai intampla).
Daca e necesar sa instalezi driverele atunci ar trebui sa gasesti drivere actualizate pe site-ul placii de sunet. Le downloadezi si folosesti setup-ul cu care vin driverele. In caz ca nu ai un setup atunci poti sa te duci in Device Manger unde cauti placa de sunet. Dai click dreapta si Update Driver. Il rogi frumos sa caute pe calculator driverele si ii arati unde trebuie sa caute (driverele pe care le-ai downloadat sau cd-ul de instalare) si ar trebui sa se ocupe automat de totul.

4 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Simplu, il instalezi fara sa instalezi windowsul. Montezi CD-ul cu driverele si dai setup la cele de sound si se instaleaza singure

| valsulnorilor a răspuns:

Intra in meniul Start Control Panel, add or remove program gaseste driverele la placa de sunet stergele, introdu CD -ul cu draiverele selecteaza manual instal si reinstalez driverul de la placa de sunet.

| maaaaaaaaaaa a răspuns:

Cel mai simplu pentru tine: uitate cum se cheama placa de sunter si scrii pe goole numele si poti sa o downlodezi

| aisha_6036 explică:

Dar problema e k eu am cd cu driverele placii audio dar nu stiu ce sa instalez de acolo. daca am vreun virus in calculator e posibil sa nu pot instala driveru? mersi mult