| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa reinstalez windows ca nu imi mai citeste cd?

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Descarci o alta imagine, faci un stick bootabil cu el, dar inainte intra in BIOS si vezi daca in meniul de bootare are si posibilitatea de a boota de pe stick.
- Daca nu booteaza de pe stick, inlocuiesti unitatea optica.

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, vezi din bios, seteaza sa booteze de pe cd primul, sau dezactiveaza hard-ul din boot, automat windows-ul se va duce pe el, doar ca nu va boota de pe el, dupa ce iti faci treaba, intri frumos in bios si activezi la loc hard-ul, dupa ai windows nou, sau exista varianta sa nu-ti mearga dvd-ul, atunci, ceri un dvd la un vecin pentru 2 ore, bagi cd-ul in el si ii dai bice, o zi buna

| 5yr0Kk a răspuns:

Ce windows vrei? Lasa-mi kd de mess site ajut:d

| cm21q a răspuns:

Inta aici :http://videotutorial.ro/......ial-video/ vei gasi un videotutorial care cel mai probabil iti va fi de ajutor, eu am incredere in acest admin. Succes!