| PatryRox a întrebat:

Cum scap de virusi?

Răspuns Câştigător
| Mary_3424 a răspuns:

Pai instaland windowsul daca il ai pe sidiu daca nu poti sa iti duci unitatea sau exista un program in care cat timp este activat adica o luna orce joc sau sit orpe ce ai intra nu tii se baga virusii. si depinde si ce winsows ai. daca ai vista crede-ma ca nici nu ma mir ca tii virusat incearca si uh windows 7. Cam asa poti scapa de virusi. Eu am programul ESET NOD32 ANTIVIRUS 4 este foarte bun

| Smartulet a răspuns (pentru Mary_3424):

Daca vrei sa scapi de virusi, adware, malware, toolbar-uri care nu se dezinstaleaza, curatare browsere si registri... iti recomand YAC antivirus, eu il folosesc de aproape 1 an de zile si nu mai am probleme cu virusii.
Partea buna la YAC este ca e 100% gratis, nu trebuie cumparat si nu expira.
Daca te hotarasti sa il incerci il poti descarca de aici http://goo.gl/G8orkA

Succes!

29 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Refaci windows-ul

| Bybanu a răspuns:

Antivirus

| alexno2 a răspuns:

Cel mai usor un format degeaba pui si cel mai bun antivirus ca virusi o sa iti ramana in windows

| mdany a răspuns:

Depinde ce tip de virusi si in ce zone ale corpului se gasesc.De obicei se trateaza cu antibiotice.

| mdany a răspuns:

Doamne nu m-am uitat la categorie. M-am gandit ca vb de virusii normali nu cei de pe pc.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

De antivirus ai auzit?
dai clean/clear/delete

| Kandy17 a răspuns:

Instalezi un antivirus...sau, cel mai bine reinstalezi windowsul laughing

| ღAnonimღ a răspuns:

Cu nativirusul fetita!

| corina977 a răspuns:

Ia un antivirus gen nod 32 de pe vreun site...sau cel mai bun ar fi Malwarebytes' Anti-Malware...succes scapa de ei

| ZoeyMe a răspuns:

Http://download.cnet.com/......04572.html

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Baga un antivirus profesionist gen avira antivirus, nod 32 antivirus, Kaspersky Antivirus, Panda Antivirus, F-Secure Antivirus

sper ca te-am ajutat

| andreea_4139 a răspuns:

Sa-ti instalezi din nou windowsulbig grinbatting eyelashes

| JustMeBăi a răspuns:

Instalezi un Antivirus(scrii pe Google: "download antivirus" si alegi), si dai de mai multe ori sa scaneze complet, apoi "omori" virusii din carantina. Usor, nu?happy
Succes!

| moniii a răspuns:

Schimba`ti windowsbig grin

| roxanikaroxanne a răspuns:

Instalezi antivirusul...

| Rooby a răspuns:

Reinstaleaza windousu-l

| Prankster6 a răspuns:

Reinstaliazati windows-ul :d fundapuppy dog eyes?

| Flory200 a răspuns:

Cred ca iti trebuie ceva program...

| NebunaTha a răspuns:

Antivirus! laughing) Sau daca no, Instaleaza din nou window tongue Fundita? smug

| dya_7401 a răspuns:

Schimba windowsul si ai grija ca ala care nu mai e bun sa-l stergi deoarece el se salveza si apoi trebuie sa-ti schimbi din nou windowsul si chestii din astea e da e ceva mai complicat da te descuri uh baftaaaa!

| anuka122 a răspuns:

AntiVir e foarte bun, am avut 23 de virusi in calculator si am instalat acest program si m-a scapat d virusi si inca il mai am instalat e foarte bun http://www.free-av.com/

| ByancaRObarlad a răspuns:

Cu antivirusul

funda?

eu am \pandaantivirus

| firedragon77 a răspuns:

Doamne ce raspunsuri slabe cel mai bun antivirus dr web cure it e de ajuns o scanare cand iti merge pc-ul greu si ajunge rezolva erori trojeni si cei mai gravi virusi elimita scripturile din pc pe scurt cam tot ce te enerveaza eu il folosesc cam o data pe luna si merge perfect nu am probleme

| man_4700 a răspuns:

Virusii sunt destul de periculosi si antivirusii nu sunt mereu solutia perfecta dar primul pas pe care trebuie sa-l faci este sa reinstalezi windows si sa-ti faci un user protejat (control panel > user accounts > create a new account > limited account) cu care poti sa navighezi linistita pe internet (nu poti sa instalezi programe dar nici virusii nu mai au dreptul de a se instala) ...pentru a instala programe trebuie sa te loghezi pe userul principal (cu drept de administrator) succes

| VenomMist a răspuns:

Degeaba bagi antivirus virusi tot raman singura cale e de a formata calculatorul

| Daniel_3065 a răspuns:

Cu un antivirus de ultima generatie gen kasperski sa ii poata vedea sau in cel mai rau caz trebuie instalat din nou windowsul la calculator

| RZW_6050 a răspuns:

Ientri pe ww.google.com apoi cauti antivirus NOD32 4 si il downloadezi de acolo happy dai scanare si vei scapa happy

| beea_4875 a răspuns:

Iti pui antivirus big grin funda