Întrebare recomandată | Vvistula a întrebat:

Cum scap de virusul politia romana, nu a functionat cu programul de la bitdefender si nu stiu ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Dai un system recovery cu o zi in urma sau 2.

| Vvistula explică (pentru unknownn):

Cum ii dau system recovery?

| unknownn a răspuns (pentru Vvistula):

Depinde de windows, in control panel gasesti.

8 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

O reinstalare a windowusului

Alte răspunsuri
| dork a răspuns:

Ai aici un tutorial cu care poti scapa de virus http://vainvat.eu/cum-scapi-de-virusul-politia-romana/

Alte răspunsuri
| CristiDevirusat a răspuns:

Salutare.
Am scapat de acest virus de (XXX) POLITIA ROMANA 400 RON nu este greu dar nici usor si nimic nu m-a ajutat deoarece am Windows XP SP3. Prin urmare am cautat si am gasit solutia aceasta: daca aveti vreun Flash USB (stick) si o alta sursa de internet uitati linkul respectiv http://support.kaspersky.com/8092 acolo este un utilitar Antivirus de la Kaspersky, aveti toate instructiunile acolo pe pagina +poze imposibil sa ratati. Intrati in bios de regula tasta DEL dupa un restart si selectati la prioritate USB dupa care trebuie sa va apara ca acolo in poze. Ideea este ca eu am scanat si nu am gasit nimic, trebuie sa va duceti si sa stergeti de la C:\Documents and Settings\Nume User\wgsdgsdgssgsd.exe iar dupa va duceti mai departe C:\Documents and Settings\Nume User\Start Menu\Programs\Startup si stergeti acel runctf, dupa acesta puteti sa intrati in windows normal si sa scanati cu ce vreti voi sa inlaturati ramasitele ramase sau alti virusi ascunsi. Ideea este ca eu dupa ce am intrat normal in windows... windowsul se misca greu la start up la Network Connections. Cand incercam sa apas pe Local Areea Conection ramanea windowsul blocat si am pus Cd-ul de la placa de baza sa reinstalez driverele si aiurea nu imi citea CD. Pana ala urma am folosit Malwarebytes Anti-Malware l-am lasat sa faca update dar tot nimic, la fel se misca Windosul. Cel care m-a ajutat definitiv a fost ComboFix.exe foarte bun, acum merge norma.l Sper ca v-am fost de ajutor cu ceva. Bafta la delete virusi.