| Ionică a întrebat:

Cum schimb partita din FAT32 in NTFS?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Power Quest Partition Magic.
Şi o să ai opţiune de "convert" sau "change file system".
SAU, când reinstalezi sistemul de operare, dai şi la acea partiţie "format using NTFS file system", dar, în acest caz, pierzi datele de pe ea.
Succes.

| karellen a răspuns:

Cu Acronis Disk Director Suite. dar trebuie s-o stergi mai intai, deci pierzi tot ce ai pe ea

| Fredie a răspuns:

Click dreapta pe My computer>Manage>Storage>Disk management

| szergiu a răspuns:

Dai clic dreapta pe partitie. te duci la format si acolo iti apare...

| andreeaw a răspuns:

Cand formatezi hardul si vrei sa creezi partitie, te intreaba ce fel de partitie vrei sa faca. sau si mai simplu, foloseste partition magic.