| DAnc3 a întrebat:

Cum schimb setarile DHPC ale routerului ca vreau sa-l pun pe activ alternativ.

6 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Scrie in bara de adrese 192.168.1.1 Daca iti cere user si pass pune admin si admin. Daca e router tplink intra pe tplinklogin.net Te loghezi si de acolo configurezi router-ul. Setarile DHCP ar trebui sa fie pe prima pagina.

| DAnc3 explică (pentru PopAdrian):

Nu merge siteul.

| PopAdrian a răspuns (pentru DAnc3):

Ce router e?

| DAnc3 explică (pentru PopAdrian):

Hwaei HG655B.

| Ax3LdeV a răspuns:

Te referi ala adresele locale furnizate de router ca 192.168.0.1?

| DAnc3 explică (pentru Ax3LdeV):

Nu stiu la ce te referi dar eu am conectat un smart tv prin lan la router si-mi zice televizorul ca dhpc-ul sa fie activ alternativ.