| SmilerXd a întrebat:

Cum scot negativul unei melodii cu AUDACITY ca sa ramana doar vocea, sau cu oricare alt program, va rog. imi trebuie urgent!

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Incearca sa cauti pe google asa :

numele melodiei si dupa scrii acapella.
Daca nu o gasesti, uita-te la acest tutorial : http://www.youtube.com/watch?v=_p5QC-4jGWA

| bebbe97 a răspuns:

Sall eu cant de 5 ani hip-hop si rapp pe ytb. e foarte simplu dac ai AUDACYT! pui negativul inregistrezi apoi dai analize sus si analizezi totul scoti vocea si e simplu succes

| SmilerXd explică (pentru bebbe97):

Pentru tine sad dar pentru mine nu sad. m-am apucat de 2 luni. si nu prea ma descurc, vreau sa ramana doar vocea dar nu stiu cum iar pe net apare ca sa extragi vocea si sa ramana negativul. eu vreau vocea fara piesa de fundal. ma ajuti te rog?