| raduqu a întrebat:

Cum scot parola de la wirles-ul meu de acasa, daca am windows xp? zice-ti-mi pasii, adica unde trebuie sa dau si ce trebuie sa fac!

Răspuns Câştigător
| Samurah a răspuns:

Intra intr-un browser si scrie la bara de site urmatorul ip 192.168.1.1 (este ip-ul local de la routerul tau) si apoi scrii la Nume : admin si la parola : admin si dai login(autentificare) apoi o sa iti apara o pagina,iar pe partea stanga trebuie sa ai ceva de genul basic ( de baza), apasa pe ala si se deschid mai multe variante, apasa pe WLAN apoi pe centrul paginii iti apar mai multe, cauta o casuta unde scrie Index cheie sau ceva de parola, cauta pe acolo. Succes

8 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Ce model de router ai?

| raduqu explică (pentru Sheldon):

Cum adica router?

| raduqu explică (pentru Sheldon):

Modemul e de la click net, e unul alb care sta in pozitie verticala, model HG658 si numele : home gateway

| Sheldon a răspuns (pentru raduqu):

Daca ai wireless acas atunci ai si router sau ceva care emite semnal...(ceva aparat care are multe led-uri si lumineaza) si are cateva cabluri de retea atasate la el. Sau poate nu la wireless te-ai referit?

| raduqu explică (pentru Sheldon):

Ba da am modem

| raduqu explică (pentru Sheldon):

Am modem

| raduqu explică (pentru Sheldon):

Si daca intru pe 192.168.1.1 pot scoate parola de la wireless?