| ArianaG a întrebat:

Cum se elimină un Linux dacă la pornirea calculatorului acesta îți cere un CD sau USB?
Mi-am cumpărat un laptop și îmi cere un disk iar eu nu am primit așa ceva, vreau să-i instalez Windows și să scap definitiv de Linux. Nu pot intra decât în BIOS.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Daca iti cere CD sau USB atunci nu ai instalat nici un OS pe el. Nu e nimic de eliminat acolo pentru ca nu exista nimic.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Formatezi partitia can instalezi Windows.

| LorenzoRon a răspuns:

Buna, Ariana!

Sa-nteleg ca nu ai ales optiunea de a-ti verifica cei de la firma laptop-ul inainte sa ti-l trimita.

Daca ai Windows-ul pe CD sau daca ai stick-ul bootabil cu windows pe el, apasa una dintre tastele: F11, F12 dupa ce-ti apar pe ecran datele de boot, adica dupa ce aprinzi laptop-ul si trec vreo 6-7 secunde.

Nu ai nevoie sa intri in linux pentru a-ti reinstala windows-ul, ai nevoie doar de un stick bootabil sau de un cd.

De curiozitate, ce laptop ti-ai luat si de pe ce site?

| ArianaG explică (pentru LorenzoRon):

Când l-am cumpărat au spus că nu are OS (Real)

| LorenzoRon a răspuns (pentru ArianaG):

Atunci instaleaza-ti windows. Ce te retine?

| Simpatic a răspuns (pentru LorenzoRon):

Poate nu stie cum se instaleaza?

| ArianaG explică (pentru ArianaG):

Da

| LorenzoRon a răspuns (pentru Simpatic):

Sa puna intrebarea atunci, ca-i oferim noi tutoriale sau alte informatii care s-o ajute.
E plin Youtube-ul de ele!

| ArianaG explică (pentru Simpatic):

L-am instalat, merge foarte bine