| niic a întrebat:

Cum se face plata in ramburs? de exemplu eu am comandat ceva pe un site si urmeaza sa imi vina coletul si sa dau banii. ii achit la posta (adica ii dau banii postasului) sau cum? vreau detalii

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Acasa o sa iti vina un preaviz. Cu preavizul ala te duci la posta, dai buletinul (al destinatarului), platesti si ti se da coletul.

| FesCuDungi a răspuns:

banii ii vei da celui care iti aduce coletul!

| Danutza27 a răspuns:

Daca vine cu posta o sa primesti un aviz te duci la posta si achiti si ridici coletul musai un act de identitate. Daca vine prin fan curier sau alta firma de curierat vine direct acasa achiti si iei coletul, in acest caz esti sunat in prealabil act de identitate si aici este necesar. Minunea care poate fi: ai comandat un obiect si te vei trezi cu o caramida sau ceva de genul.vei zice ca nu se poate, te inseli este foarte la moda chestia asta.De regula exista la firme de curierat posibilitatea sa desfaci pachetul inainte sa il platesti.

| legendarul a răspuns:

Nu iti da coletul pana nu dai banii, cand mergi la posta platesti si iti da coletul...

| ThePoet a răspuns:

Primesti chitanta acasa si mergi la posta sa ridici coletul si il si platesti in momentul ridicarii. Asta inseamna ramburs.

| heroforyou a răspuns:

Plata prin rambus inseamna sa-i platesti curierului (cel care iti aduce coletul/produsul)nu are treaba cu posta...o sa fii sunata oricum de el inainte, teoretic ar trebui sa ajunga in 48de ore de la confirmarea comenzii...