| Sarai a întrebat:

Cum se face un screenshot?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La pc, la telefon, la ce?

telefon : ti apasat simultan butonul de blocare si cel de volum -
PC : ai un buton pe tastatura ''PrtSc'' apasa pe el cand vrei sa faci print-ul, si dupa aia intra in paint apasand butoanele ctrl+v.
Bft!

| SweetChildOAxls a răspuns:

Asta depinde de ce dispozitiv folosesti. De obicei trebuie sa apesi in acelasi timp de butonul de blocare/deblocare si pe butonul "home". Daca esti pe o tableta, ar trebui sa ai in setari ceva legat de screenshot care sa faca sa iti apara in bara de meniu pictograma unui aparat de fotografiat care face screenshot.