| Xulescu2 a întrebat:

Cum se instaleaza o tema wordpress
PS: am domeniu. info?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai simplu downloadezi arhiva cu tema, o dezarhivezi si pui folderul cu tema pe host la tine in WP-Content/Themes.
Apoi intri in panoul de administrare te duci la apperences si alegi tema. si dai save.

5 răspunsuri:
| jocuri888 a răspuns:

Ce site ai?

| Xulescu2 explică:

Multumesc mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci Wordpress de aici http://wordpress.org dai click pe download apoi dezarhivezi urci prin ftp fisierele ale wordpressului dupa care scrii in browser domeniul tau de ex domain.info si urmezi pasii de instalare si configurezi. Sunt multe de zis ti le-as explica pe toate aici dar din pacate necesita mult timp sa-ti explic toate detaliile,, chichitele''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tema simplu te duci la appereance evident dupa ce te loghezi dai click pe browser si upload si urmezi pasii.
Nu e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai simplu downloadezi arhiva cu tema, o dezarhivezi si pui folderul cu tema pe host la tine in WP-Content/Themes.
Apoi intri in panoul de administrare te duci la apperences si alegi tema. si dai save.