| orang23 a întrebat:

Cum se mareste memoria placi video din bios? Ca as vrea sa o maresc si am inteles ca din bios se face vreau, daca se poate sa-mi scrieti si pasii necesari pentru asta! FUNDA pentru cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu prea e bine sa maresti memoria la placa video ca se distruge asa mai repede...La fel ca la procesor cand incerci sa-i maresti viteza si se strica mai repede...Cel mai bine le lasi pe cele standard.

| george74 a răspuns:

Salutare, eu am sters intr-o zi tastatura de praf cu PC-ul aprins, sm apasat pe mai multe butoane odata cu, carpa, mi-a tiut in unitate si imi aparuse o fereastra pe desktop, si s-a blocat imaginea..Am dat enter si s-a stins monitorul ca si cum as fi oprit unitatea, nu se mai vedea nimic pe monitor..Am bagat monitorul pe mufa cealalta a placii de baza si acolo merge..Am crezut ca s-a dus placa video, dar cateodata isi revine si pe placa video numai ca imi ramane imaginea pe loc, de exemplu cand deschis calculatorul ramane aia cu Windows starter asa si nu mai apare windowsul. Daca dau restart iar nu mai apare nimic pe monitor nici macar imaginea aia care sta asa pe loc..Totul a pornit de cand am apasat cand am sters praful pe mai multe butoane.E posibil sa fi dereglat ceva din BIOS? A mai patit cineva asa? Calculatorul e luat nou nu are decat 1 an si 3 luni, inca e in garantie dar problema e ca nu mai gasesc deloc factura..Si nu mi la primit decat cu garantia..Multumesc.

| SoPlay a răspuns:

Salut am un bios insydeh20 la Lenovo g580
procesor Intel celeron 1.8
4 gb rami
placa video : Intel graphics hd 2000 de 64 mb ( as vrea sa o maresc )

| tuanonim a răspuns:

Tu cu tastatura ca sa iti mearga calculatorul ca inainte iti trebuie un cd botabil cu windows(7, xp, 2000unul care vrei). l-ai bagat in unitate cd chiar daca nu iti intra in windows iti arata doar starting windows.Ei cand itit apare ai iti bagi cd si apesi f5 funda