| greepa a întrebat:

Cum se micsoreaza dimensiunea unei fotografii? Imi trebuie sa urc imaginea pe un site

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca ai instalat office-ul... Are un program intitulat Microsoft Office Picture Manager... Daca il ai instalat... da click dreapta pe poza>open with>Microsoft office picture manager. Mergi sus la edit pictures, dai click>resize si selectezi de-acolo fie o dimensiune standard, fie iti alegi tu dimensiunea acelei poze. Poza iti va ramane intreaga (nu va fi taiata), doar ca va fi la o dimensiune mai mica si implicit va ocupa mai putin spatiu. Bafta!

| adi_7507 a răspuns:

Cam asta ar fi varianta simpla.
www.shrinkpictures.com

Ups, same time :)

| Wtf9000 a răspuns:

Http://www.shrinkpictures.com/
Urci fotografia acolo, iti alegi cat vrei sa o micsoreze si gata.;)

| guralivul a răspuns:

Sau sunt programe gen "Adobe Photoshop" cu care poti mari sau micsora la orice dimensiune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti si cu paint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi

am reusit