| Lindoro a întrebat:

Cum se numesc programele de recuperare a datelor ce recupereaza exact structura initiala a folderelor cu denumiri a fisierelor dupa ce s-a instalat un windows in partitia respectiva?

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Cum să se numească?
Programe de recuperare date.
Pot recupera atât fișiere cât și foldere sau partiții.
Recuva, Recover my files, Undelete 360.

| halogen001 a răspuns:

Programele de recuperare partitii recupereaza toata partitia cu tot cu structura initiala a folderelor. Am folosit cu ceva timp in urma recuperare de partitii, dar nu era scris nimic peste acele partitii, erau numai sterse si s-au recuperat bine.

http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html

are in meniu recuperare de partitii.

| Lindoro explică (pentru halogen001):

Eu am instalat din greseala un windows peste o partitie.Cu link-ul ce mi l-ai trimis o pot recupera asa cum era inainte(fisierele cu nume aranjate in foldere)?

| halogen001 a răspuns (pentru Lindoro):

S-ar putea, sigur nu stiu, dar sigur o parte din fisiere care sunt suprascrise nu vor putea fi recuperate.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Un program care pastreaza si structura directoarelor e http://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

| TednaDru a răspuns:

Eu am folosit recuva si handy recovery dar nu recupereaza totul 100% nici un program big grin

| TednaDru a răspuns:

Eu am folosit recuva si handy recovery.