| babzulily a întrebat:

Cum se numeste functia unui aparat foto care face fotografia instant adica prinde o persoana care este in miscare clar?

6 răspunsuri:
| userr a răspuns:

Cred ca :stabilizator optic de imagine!

| yumeee a răspuns:

rolling on the floor cică focalizare
nu e o funcţie, e o setare. caută prin setări "rapid shots" sau "sport".

| RedHair a răspuns:

... iar acum fata sa-si aleaga raspunsul corect straight face...

Stabilizatorul de imagine, dupa cum ii spune si numele face ca imaginea filmata(sau fotografiata) in timp ce tu te misti, sa fie mai stabila. Camerele prof. au stabilizator optic, restul il au electronic (digital).

P. S. Ce aparat ai?

| alxr a răspuns:

Focalizare... big grin

| alxr a răspuns:

Focalizare

| amehnatep a răspuns:

Autodetector