| SorinELoo7 a întrebat:

Cum se numeste Windows 8 (mai exact versiunea acestuia)? Ca nu stiu ce versiune sa ia de pe net...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Windows 8
Windows 8 Pro este varianta de business a Windows.
Windows RT -pentru tablete ARM

Windows 8 Pro este cea mai buna varianta.

Windows 8 Pro este proiectat pentru a ajuta entuziaștii și zona business să obțină un set mai larg de tehnologii Windows 8. Pe lângă caracteristicile din Windows 8, plus funcționalități cum ar fi criptarea fișierelor, virtualizare, gestionare PC și conectivitate cu domenii. Windows Media Center va fi disponibil ca un modul/pachet media economic separat pentru Windows 8 Pro.
Ca și la versiunile anterioare ale sistemului de operare Windows, Microsoft anunță o ediție Windows 8 special proiectată pentru clienții din zona enterprize cu licențiere prin programul Software Assurance. Windows 8 Enterprize include toate caracteristicile Windows 8 Pro plus caracteristici pentru organizații, care permit gestionarea centralizată și deploymentul automatizat, securitate avansată, virtualizare, noi caracteristici și funcționalități mobile și altele.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

? Windows 8 se cheama Windows 8, iar versiunea pe care o cauti pentru calculator este Windows 8 Pro (32 sau 64 biti, depinde de cat de puternic este sistemul tau de operare si de spectrul de aplicatii pe care il rulezi). Build de la 9200 in sus. Daca mai ai nelamuriri, contacteaza-ma

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Cautam exact ceea ce mi-a spus neluL.

| Shooter a răspuns:

Pai descarca de pe Microsoft: http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows-8/meet