| beni12 a întrebat:

Sal TPU Am un AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 4000+ 2.10 ghz si un 1gb ramii ddr2 sa dori sa-mi spuneti daca merge windows 8

Răspuns Câştigător
| Doxi a răspuns:

Iti va merge dar nu destul de bine.ramai la windows 7 va fi mai rapid si practic.

| beni12 explică (pentru Doxi):

Am windows 7 in acest moment mersi asa cum am zis dau funda

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Daca nu optezi pentru gaming, e ok.
Daca ti-a mers bine windows 7, iti va merge si 8, asta sa-ti faci o idee.
In principiu, cere cam aceleasi cerinte ca windows 7=>http://www.go4it.ro/......m-8993547/
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pui varianta de 32 biti merge
cea de 64 biti sre nevoie de 2 gb ram

| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Iti recomand sa ramai la sistemul de operare care il ai acum, windows 8 inca nu e stabil, exact cum a fost si cu windows 7 si s-a asteptat un an pana s-au facut update uri si chestii, ar fi bine sa se astepte si acum.