| Myr3ll1994 a întrebat:

Cum se poate activa internetul gratuit pe telefon pe Vodafone? Pe Orange am activat 7 zile gratuit. Se poate si pe Vodafone?

9 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna, eu ieri mi-am pus internet pe telefon ( pe Vodafone ), cu 2 euro. Mi-a zis ca prima luna internetul este gratuit, apoi 2 euro se adauga la factura happy.
p. s: internetul s-a activat in maxim 5 minute happy

| bboy a răspuns:

Fi atent frate aici:apelezi *147# intri la ''vodafone pentru tineri'' iti bagi un nr favorit si apelezi iar si dai tot vodafone pentru tineri, dai email pe mobil si zice ca iti ofera 100 mb trafic pe internet cu doar 1, 99 euro pe luna prima luna gratuit. O activezi si cu o zi pana sa iti expire optiunea aceasta apelezi *147# contul meu, optiuni active si zice optiunile active dai pe email pe mobile si o dezactivezi si dupa o activezi iar cum faci la inceput si iti activeaza iar netul gratis.Si asa faci de fiecare data.Este simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Andrei happy
Casa activezi internatul gratuit pe mobil e sinplu. Dar eu stiu numai pentru o zi sad.
Si se face depe 2 telefoane mobile ( adica 2 cartele Vodafone ).
Suna dupa cealalta cartela la *147# si alege optiunea :
CADOURI SURPRIZA.
Apoi alege : CADOURI PENTRU TINE SI PRIETENI.
Apoi alege mai departe : Ofera cadouri prietenilor.
Si dupa : SMS-URI SAU INTERNET PE MOBIL.
Si in final : 15 mb pentru navigare si internet pe mobil.
Apoi introduci numarul de telefon al tausau al persoane care vrei sa primeasca internet gratis pentru o zi happy.
Si apoi vei primi un sms pentru cativarea internetului. happy.
Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar cu 4 eur 30 de zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai activat pe Orange

| Bettt:) a răspuns:

Suni la *147# si alegi optiunea internet pe mobil happy

| Daniel1619 a răspuns:

Cum ai facut pentru Orange
?

| andrei2010 a răspuns:

Sall. Ma numesc Andrei
Sper ca am sa te ajut happy

pasul1: configurarea pc-ului

Descarcati CCProxy si creeati un server proxy.
Faceti portt forward pe 808 (default pentru http)

pasul2: configurarea telefonului

(in cazul meu Sagem my501c...stiu ca e cam demodat dar asta e )

Nume Serviciu: Free Wap (nu conteaza denumirea Razz)
Pagina de start: mobile.google.ro (nu conteaza pag de start)
Protocol: HTTP
Conexiunea Pref.: GPRS
Proxy: Folosire: Da
Nume: (nu este necesar in cazul in care folositi Permit All)
Parola: (nu este necesara in cazul in care folositi Permit All)
Adresa Proxy: xxx. xxx. xxx. xxx (aici scrieti ip-ul vostru)
Numar port: (scrieti portul pe care rulati CCProxy.default e 808)
Parametri GSM: x
Parametri GPRS: Nume: (nimic)
Parola: (nimic)
APN: internet
Salvare

Sper ce ti-am fost de ajutor happy
Sall.

| andrei2010 a răspuns:

Sall. Ma numesc Andrei

pasul1: configurarea pc-ului

Descarcati CCProxy si creeati un server proxy.
Faceti portt forward pe 808 (default pentru http)

pasul2: configurarea telefonului

(in cazul meu Sagem my501c...stiu ca e cam demodat dar asta e )

Nume Serviciu: Free Wap (nu conteaza denumirea Razz)
Pagina de start: mobile.google.ro (nu conteaza pag de start)
Protocol: HTTP
Conexiunea Pref.: GPRS
Proxy: Folosire: Da
Nume: (nu este necesar in cazul in care folositi Permit All)
Parola: (nu este necesara in cazul in care folositi Permit All)
Adresa Proxy: xxx. xxx. xxx. xxx (aici scrieti ip-ul vostru)
Numar port: (scrieti portul pe care rulati CCProxy.default e 808)
Parametri GSM: x
Parametri GPRS: Nume: (nimic)
Parola: (nimic)
APN: internet
Salvare
Sper ca ti-am fost de ajutor happy