| Pirvuletu_Cosmin_1979 a întrebat:

Cum se poate parola un computer pentru a nu se mai putea descarca alte programe decit daca stie parola

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Deep freeze
programul acesta iti ingheata hdd, in sensul ca indiferent ce se instaleaza sau se schimba in pc, dupa ce se restarteaza acele schimburi dispar, adica revine la configuratia initiala. daca vrei ca sa aiba efect, trebuie sa dezactivezi programul, adica sa stii pass, si sa instalezi ceea ce vrei.
partea rea e ca nu e program free.
bafta.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Nu se poate parola un pc la
descarcare programe. Se poate parola la instalarea oricarui program. Poti folosi asta, dar nu e gratis:
http://bashsoftware.net/
sau poti creea inca un USER- care are drepturi limitate si el nu poate instala programe. Nu merge chiar cu toate, dar e gratis.