| akcentdiana a întrebat:

Cum se poate sa restartez calculatorul cu 2 luni in urma? sau daca nu e posibil de la inceput, funda!

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru a accesa interfata System Restore:

Windows XP:
Start Menu, All Programs, Accessories, System Tools: System Restore
Control Panel, Performance and Maintenance, System, apoi tab-ul System Restore

Windows Vista:
Start Menu, All Programs, Accessories, System Tools: System Restore
http://it.webdesign-galaxy.ro/devirusare-cu-system-restore/

| stlucian a răspuns:

Poate vrei sa spui "backup" facut acu` 2 luni?(adica ce ai avut in PC acu` 2luni)

ps:s-au "sistem restore"?

| SuicideSilence a răspuns:

Poti face acest lucru numai daca nu ai dezactivat system restore.

pentru windows 7: start -> all programs -> accessories -> system tools -> system restore.
dupa ce s-a lansat programul -> next -> alegi un punct de restabilire cat mai ingepartat (daca nu apar bifezi: show more restore points) -> click pe el -> next.
este posibil ca aceasta operatiune sa iti setarga unele programe instalate dupa acel punct de restabilire.

| akcentdiana explică (pentru SuicideSilence):

Vreau sa fac asta la laptop, e acelasi lucru?

| SuicideSilence a răspuns (pentru akcentdiana):

Da.

| Klaudiu214 a răspuns:

Nu poti face asta.

| akcentdiana explică (pentru Klaudiu214):

Ba da, se poate un prieten de familie poate sa restarteze, doar ca e plecat din tara

| Klaudiu214 a răspuns (pentru akcentdiana):

Adica ce vrei sa spui ma ca daca eu acum dezinstalez unele programe sau sterg ceva din pc restartez pcu cu 2 luni in urma si ce am sters si am dezinstalat le am inapoi?laughing

| akcentdiana explică (pentru Klaudiu214):

Nu, nu vreau nici un program inapoi, vreau doar sa-mi restartez calculatorul

| Klaudiu214 a răspuns (pentru akcentdiana):

Ma poti doar sa resetezi unele chestii insa mare lucru nu iti face