| CutenessOverLoaded a întrebat:

Cum se pot transfera fisiere din calculator pe mobil prin Bluetooth?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu este :
Pun bluetooothul in pc sau laptop
Selectezi poza,sunetul etc.
Dai click dreapta pe fisier si apesi la to Bluetooth, si apesi Search other devices, acolo selectezi numele tau la bluetooth. Sper ca te-am ajutat.
Funda?

6 răspunsuri:
| Mee a răspuns:

Depinde si de ce telefon ai, de exemplu eu am un LG KP501(cookie),si ca sa transfer ceva trebuie doar sa activez bluetooth-ul(sau cum se scrielaughing ) la telefon si apoi dau click dreapta pe folderul dorit si scrie send to--> bluetooth, iar apoi se da acolo search(la Pc) si iti apare numele telefonului tau, dai click pe el si accepti cererea pe telefonhappy

| Mee a răspuns:

P.S: Pt. alte telefoane trebuie sa activezi bluetooth-ul cu setarile luihappy

| CutenessOverLoaded explică:

Am Bluetooth, Razvan!

| iKatherin a răspuns:

Trebuie să ai cablu de la telefon la pc sau invers şi cu un cd instalezi, sau trebuie să ai nu mai ştiu exact cum se numeşte, o chestie ca un stick[bluetooth] (lol) şi la fel trebuie să îl instalezi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai bluetooth pentru calculator...
Tu ai? Ca sa stiu daca iti explic cum.

| SlaveForYou a răspuns:

Cu un cablu de date sau cu anumite programe.
Pentru Samsung e PC Studio Samsung iar pentru Nokia nu imi mai amintesc acum cum se numeste programul, dar daca cauti pe internet, sigur vei gasi. >big grin