| NeyLyo10 a întrebat:

Cum se se schimba limba locatiei pe facebook din maghiara in romana?

4 răspunsuri:
| Clawd3lw a răspuns:

Dai la setarile contului : e acolo cum dai sa te deloghezi si itit scrie nume e-mail retele prola iar ultima e limba dai click pe maghiara si o sa iti apara limbile disponibile si selectezi romana.

| NeyLyo10 explică (pentru Clawd3lw):

Multumesc, dar nu e ce vreau. Atunci cand postez o poza imi apare numele orasului in care ma aflu in lb maghiara, in loc de lb romana, asa cum vreau. De ex: locatia in care ma aflu, "near csikcszereda, in loc de "near miercurea ciuc". Astept raspuns, mersi

| Ubitzik a răspuns:

Setarile contului > General > Limba... si setezi tu happy