| 999999 a întrebat:

Cum se trimite un e-mail? Care sunt pasii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai send!

48 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii pe site-ul mail-ului, compui mail-ul si trimiti cu butonul "Send".

cristian
| cristian a răspuns:

Il poti trimite par avion sau cu barza.

| sasha a răspuns:

1 intri pe yahoo
2 in partea stanga pe coloana aceea scrie Yahoo! Mail dai clik pe el
3 iti scrii acolo in spatiile alea adresa de mail si parola pe randul urmator
4 dai clik "sign in"
5 in coltul stang sus dar nu in colt de tot scrie "New" dai clik pe el
6 la "to" scrii adresa de mail a persoanei caruia vrei sa ii trimiti mail-ul
7 la " subject" scrii logic subiectul mesajului
8.mai jos de toate astea in chenarul acela mare scrii mesajul
9 dupa ce termini tot dai " send"
10 pasul 10 nu exista... a ba da astepti sa se trimita mail-ulwinking big grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă știi adresa de email, o accesezi cu dublu click, se deschide o fereastră și în chenarul de jos te apuci să scrii persoanei sau firmei respective.
După ce ai terminat, dai enter/return și în acea clipă mesajul tău pleacă la destinatar.
Succes.
Pa, pa.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paibig grinai la yahoo mail
Si in stanga sus scrie new si o sa scrie 3 titluri:Email message, Mobile Text, Chat-dai la Email message
La "to"scrii adresa la care vrei sa trimiti mail-ul
La "cc" adresa ta sau cui vrei sa-i mai trimiti acelasi mail
La subject-subicetul
Iar apoi in spatiul acela mare scrii ce vrei sa trimiti
Dupa ce ai terminat de scris mesajul dai sent
Si cam atat sper ca ti-am fost de folos
Pa Pa

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva sus e new dai pe prima dupa aia scrii s dai send

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New la cine vrei. Subiectul scrii ce vrei si Send.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde dau dublu clik?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă știi adresa de email, o accesezi cu dublu click, se deschide o fereastră și în chenarul de jos te apuci să scrii persoanei sau firmei respective.

După ce ai terminat, dai enter/return și în acea clipă mesajul tău pleacă la destinatar.

Succes.

Alte răspunsuri