| gangstashit a întrebat:

Cum setez un router wireless Getnet gr-124w? Mentionez ca am internet de la clicknet si doresc sa ma conectez la o tableta.Nu stiu sa ii fac setarile in interfata routerului. Daca m-ati putea ajuta as face o mare cinste!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca regulă generală. Trebuie să fie în meniu acolo wifi broadcast.Acolo trebuie săfie pe enablet. Apoi la security trebuie să pui o parolă și s-o repeți.La securizare recomand wpa2 și o parolă ce să fie cât mai complicată cu litere cifre și semna de puctuație, astfel să fi greu de spart, că mai sunt și coptii de ăștia la care le place să face pe hacherii.Succes

| gangstashit explică (pentru wolverine13):

Nu ma ajuta cu mai nimic... vreau si eu cateva detalii.ce sa fac si cum sa fac.