| Anonymus123123 a întrebat:

Hey, TPU, aș dori să știu ceva: am un router wireless TalkTalk Super Router HG635, dar nu am un fir pentru a-l băga în el, ci un modem USB de la Digi, cu cartelă. Se poate să folosesc modemul pentru a avea internet in casa prin router? Router are un slot USB, și am băgat modemul în el, dar m-am conectat cu telefonul la router(oferă wifi și fără internet, dacă nu are) și am introdus adresa IP a routerului pe Google, că să pot să văd care e treaba. Pe site-ul routerului, mi-a arătat că modemul USB este conectat ca și când ar fi un fir conectat pentru a lua internet din el, sau ceva de genul. Eu am văzut pe YouTube că uni au reușit să aibă internet cu un router și un modem USB. Aș putea și eu, adică trebuie sa umblu prin setările routerului sau ceva de genul? Dau fundă la cine mă ajută. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca routerul tau stie de 4G, atunci trebuie sa ia din USB netul, altfel acea mufa de USb este pentru un stick de memorie sau hdd extern sau imprimanta.
Eu nu vad ca stie sa ia net de pe USB!