| DariaCriss a întrebat:

Cum sterg istoricul pe Chrome?
dau funda!

26 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Apesi CTRL+H si acolo poti sa alegi daca vrei sa stergi tot istoricul ("Sterge datele de navigare..."), sau daca vrei poti sa bifezi ce vrei sa sterg, apoi apesi "Eliminati elementele selectate".

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cand esti in browser, apesi simultan CTRL + SHIFT + DELETE (fara +) si bifezi de acolo "Clear browsing history" sau in romana "Ștergeți istoricul de navigare", apoi faci click pe "Clear browsing data" ("Ștergeți datele de navigare").

Răspuns utilizator avertizat
| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

CTRL+H acolo e istoricul in rest e usor

| LeMousiqe a răspuns:

Chrome://history/

| andreeadenisa22 a răspuns:

Tii apasat pe sageata "

| xXAlphaXx a răspuns:

Dreapta sus setari, cauta Istoric si da click la Stergeti datele de navigare!

| killllls a răspuns:

Dai pe linile alea 3 de langa steluta sus si history si de acolo dai clear browsing data fundita?puppy dog eyes

| boss97 a răspuns:

Fa asa: apasa CTRL (s-au Strg ca eu asa am), CTRL+H si gata, e mai usor asa

| PavelVladescu a răspuns:

Dai CTRL H

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Meniu Google Chrome(in coltul din dreapta sus, sub "X")>Istoric(CTRL+H)>Stergeti datele de navigare(in coltul din stânga sus, sub "Istoric", si setezi de când si ce sa se stearga.

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Sau daca vrei sa stergi doar una sau doua(sau mai multe, dar nu toate), apasa CTRL+H, ca sa intri in istoric si langa ce ai accesat sunt niste casute, bifeazale si langa "Stergeti datele de navigare" este "Eliminati elementele selectate", apasa si le-ai sters.

| Katherina99 a răspuns:

In susul pagini unde sunt cele doua sageti, dai clic dreapta pe una din sageti si acolo iti va scrie afisati intregul instoric dai clic aclo si dupa in fata propozitiilor cu paginile accesate iti vor iesi niste patratele dai sclic pe ele asi dupa dai clic sus pe eliminati elementele selectate happy funda? :*

| raveny a răspuns:

Ctrl+h chrome://history/ si sus e un buton sterge datele de navigare FUNDA

| Anonymous989 a răspuns:

Salut! Uite acolo sus in coltul din dreapta vezi 3 liniute puse pe orizontala happy. Apesi pe ele si o sa vezi ca scrie istoric pe acolo, dai frumos aici si scrie sus sterge datele de navigare. Click si gata. Fundoias?

| danorp a răspuns:

In partea dreapta sus este asa o cheie dai acolo si istoric... bifezi. ceea ce nu-ti trebuie si apesi delete sau te uiti acolo este sterge.tongue

| Emaaa5728 a răspuns:

Deschizi o fila noua. in dreapta sus ai trei liniute una sub alta chiar langa o steluta. dai pe el apoi ti se deschid mai multe optiuni, dai pe Istoric apoi pe Stergeti toate datele de navigare
Daca nu ai inteles din explicatiile mele uita-te aici:
https://support.google.com/chrome/answer/95537?hl=ro

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Ctrl+H si dai la sterge datele de navigare si bifezi mai multe casute si gata si apesi pe sterge datele de navigare. si se sterge istoricul.

| PitBul2C a răspuns:

Sall apesi ctrl+h si iti apare istoricu bifezi ce site vrei sa sterci si sus iti apare eliminati elementele selectate.
sau poti sa stergi toate datele de navigare din ultimile 4-6h tot langa iti apare stergeti datele de navigare...
SPER CA TE-AM AJUTA PLZ FUNDA DACA VREI

| LOLtoU a răspuns:

Da pe google si dupa tine apasat pe sageata (care te duce inapoi) cateva sec pana iti apare "inapoi/ vizualizare istoric" si apesi pe vizualizare istoric( sau cv de genu asta) si si selecteaza toate casutele de acolo si da-i delete. Sfat: ia-ti de acum mozilla firefox, e mai rapid si mai bun.

| Razvan982013 a răspuns:

Intri pe chrome si langa bara cu linkul ai 3 bare. dai pe alea si ai History[Isotorie] si dai "Clear browsing data"big grin

| adriana05 a răspuns:

Apasa CTRL+H si intri direct in istoric.Inainte de data, apare o casuta, dai acolo un click si sus ai remove selected items.

| IWillHelpU a răspuns:

Deci ai un buton X sus ma rog, mai jos iti apar 4 lini langa acea stea de cautare, dai click pe ele si apare ca un fel de lista dai pe istoric sau history si dai sterge istoric sau apaesi direct ctr+h

| Florynutzu999 a răspuns:

Sub butonul X din care iesi de pe net sint 3 linii.dai clic pe ele si apare o lista cauti pe acolo Istoric si de acolo ai putea sa te descurci Sau simplu apesi ctrl+h
Funda?

| ELInspectore a răspuns:

In dreapta sus sub X ai 3 linii.da click acolo si mai jos cauta Instoric si de acolo te descurci.

| fullikje a răspuns:

Sub semnul "x" din coltul din dreapta ecranului, ai 3 liniute. Click->Istotic(History)->Stergeti datele de navigare(delet). Apoi iti alegin in urma cu cat timp sa stergi istoricul.