| songoku29 a întrebat:

Cum sterg windowsu xp ca sa bag windows 7 -dau funda- {ca nu stiu sa sterg}

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Cel mai simplu mod e acela de a baga DVD-ul cu Windows 7 si sa dai formatare la partitia cu Windows XP.
Uite aici un tutorial cu imagini: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Cand ajungi la partea cu "Unde sa instalezi WIndows-ul?" selectezi partitia cu Windows XP si apesi pe "Driver options (advanced)" si de acolo da-i la "Format". Bafta, sper sa fi inteles.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Fiind versiune superioara se instaleaza el și il sterge pe cel anterior.
Citeste de pe net cum se instaleaza un Windows.