| ღBiancaღ a întrebat:

Cum stergi o pagina de pe facebook

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".
2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.
3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"
4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

1 răspuns:
| Abibina a răspuns:

Daca ai timeline, atunci te duci pe pagina respectiva si chiar sus in dreapta sau pe mijlocul paginii trebuie sa fie un 'Admin Panel'.
Mergi pe primul buton din dreapta 'Manage', dai pe sagetica in jos, apoi dai pe 'Edit Panel'.
Mergi pana jos pe pagina si ai sa vezi 'Delete Page'.
Funda? big grin